Březen 2011

Nova pesnicka blogu!!!

19. března 2011 v 18:08 Pesnicky blogu
Krasny videoclip ale aj song!!!

nejake videa

19. března 2011 v 18:07 videa koni

Kresby

18. března 2011 v 20:52 videa koniHaluzne xD


Fotky

18. března 2011 v 18:34 Apassionata


Leyla a Pedro


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - Hlavní představitelka "Leyla" vezme publikum s sebou na cestu plnou dobrodružství a fantazie. Na její straně je neustále tajemný jezdec "Pedro"…


Polární koně, jdoucí chůzí zvanou tölt


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - Islandští koně Equipe Àrnason/Reber jdou chůzí zvanou tölt v úžasných čtverylkách a formacích arénou s umělou mlhou.

Volná jízda pro malé


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - Roztomilí shetlandští poníci Tobiase Horstmanna pádí arénou a potkávají tam jezdící obry…

Půvab svobody


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - S podbarvením písní vynikající "Voice of APASSIONATA" sopranistky Arndis Halla prezentuje Francouz Christophe Hasta Luego velkou volnost se svými lusitánskými koňmi.
Jezdící obři


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - Největší koňská rasa světa narazí na nejmenší čtyřnožce show APASSIONATA. Shirský kůň "Jos" si hraje společně se čtyřmi roztomilými shetlandskými poníky v aréně.

"Voice of APASSIONATA" Arndis Halla


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - Svým okouzlujícím hlasem okouzluje "Voice of APASSIONATA" opět publikum. Kromě islandských lidových písní a operních melodií napsala Arndis Halla vlastní dětskou píseň složenou pro tuto show.


Hvězdná děvčata


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - V každém městě mají děti z oblasti možnost stát jako "hvězdná děvčata" s hvězdami show APASSIONATA na velkém jevišti.

Laurent Jahan a osel Basile


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - Osel, který si lehne do postele? To je možné pouze v show APASSIONATA! Laurent Jahan a jeho osel "Basile" se opět postarají o zábavu.
Zlatý palác


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám," - Vystoupení portugalského Grand Maître Luise Valenci ukazuje přemet pod jezdcem a lekce drezúry v opulentní plesové scéně.
Triková jízda


Turné 2010/2011 "Vzhůru ke hvězdám" - "Ukrainian Cossacks" předvedou se svými odvážnými akrobatickými kousky a metr vysokými pyramidami i tomto roce opět senzační momenty.

Kone

18. března 2011 v 18:19 Apassionata
Arabský kon

Arabský kůň je plemeno pověstné svojí inteligencí, odvahou a výjimečnou výdrží. Arabský kůň má výrazně utvářenou hlavu a vysoce nasazený ocas, a díky těmto znakům patří k nejsnadněji rozpoznatelným plemenům na světě.

Arabský kůň patří k nejstarším koňským plemenům. Existují archeologické nálezy koní staré 4 500 let, kde se tito koně podobají moderním arabským koním. Během historie se arabský kůň díky válkám a ochodu rozšířil ze střední Asie do celého světa a byl využit na vylepšení ostatních plemen v rychlosti, kultivovanosti, vytrvalosti a pevné kostry. V současnosti je téměř každé moderní plemeno jezdeckého koně pokrevně příbuzné s arabským koněm.

Mnoho arabských koní má také mezi očima mírnou štítovitou vyvýšeninu, kterou beduíni nazývají "jibbah". Tato vyvýšenina zvětšuje prostor dutin a má se za to, že arabskému koni napomáhá v jeho rodném suchém pouštním podnebí. Arabský kůň je někdy obestřen přehnaně romantickými mýty, které mu propůjčují téměř lidskou inteligenci, mystickou nebo psychickou sílu, telepatii a další zázračné schopnosti. Přestože za těmito mýty nestojí špatné úmysly, někdy mohou způsobit, že si lidé, kteří toho o koních moc nevědí, arabského koně koupí a pak od něj očekávají, že se nebude chovat jako obyčejný kůň. Arabský kůň má však stejně jako každý jiný kůň chování a instinkty koně, a proto při práci s nimi nesmí lidé nikdy zapomínat na základní pravidla bezpečnosti.

Arabsko-berberský kůň
Tento kříženec arabského a berberského koně v sobě spojuje skvělé vlastnosti obou plemen. V současné době je pravděpodobně nejběžnějším koněm v Severní Africe, ale jeho popularita se výrazně rozšířila také do Evropy. Arabsko-berberský kůň je odvážný, nebojácný stepní tvor, který je mimořádně přizpůsobivý. Má harmonický obdélníkový rámec těla s dlouhou svalnatou šíjí, široký hrudník, zaoblené plece a krátký pevný hřbet. Vyskytuje se ve všech zabarveních, jeho srst má často kovový lesk. Arabsko-berberští koně jsou velmi věrní a mezi jezdcem a zvířetem často vzniká velmi těsný vztah.
Fríský kůň
Fríský kůň je plemeno z Fríska, z provincie v Nizozemí. Ačkoliv se stavbou podobá lehkému tažnému koni, fríský kůň je na svoji velikost elegantní a hbitý. V průběhu středověku byl předchůdce dnešního fríského koně velice žádaný po celé kontinentální Evropě jako válečný kůň. V raném až vrcholném středověku mohl díky své velikosti přepravovat rytíře v brnění. V pozdním středověku už bylo potřeba těžších zvířat tažného typu. Přestože toto plemeno několikrát téměř vyhynulo, populace a také oblíbenost moderního fríského koně se zvyšuje a kůň se používá zároveň pod sedlo i do zápřahu. V poslední době se toto plemeno začíná objevovat i v drezúře.

Rozpoznávacím znamením fríského koně je především jeho černá barva, i když tento rozpoznávací znak není jediný. Fríský kůň má také dlouhou hustou hřívu i ohon a také "peří" - dlouhé jemné rousy na spodní části holeně, které se nezastřihují. Fríský kůň je všestranný a využívá se pro přehlídky, do tahu, jako kůň jezdecký nebo také cirkusový.

Díky svému výraznému vzhledu a klidné povaze se fríský kůň stal oblíbený ve filmovém průmyslu. Plemeno vděčí z velké části za svoji dnešní popularitu frískému hřebci, který se objevil ve filmu z roku 1985 Jestřábí žena (Ladyhawke). Tento film vzbudil celosvětový zájem o fríské koně. Fríský kůň se také objevil ve filmech, jako je například Eragon, Zoro: Tajemná tvář, Alexander a 300: Bitva u Thermopyl.

Lusitánský kůň
Lusitánský kůň je starobylé portugalské plemeno, které mělo až do 60. let 20. století stejnou plemennou knihu se španělským andaluským koněm. Oba se někdy nazývají iberští koně díky své krajině původu, kterou je Iberský poloostrov. Tento iberský kůň byl vyšlechtěn pro válku, drezúru a býčí zápasy. V 17. století Španělé upustili od užívání koní při býčích zápasech a začali vybrané koně šlechtit pod sedlo a přehlídku: okázalá chůze, silné kosti a efektní vzezření. Portugalci pokračují v býčích zápasech z koňského sedla a snaží se o zachování původních charakteristických rysů lusitána. Mezi tyto rysy patří velká odvaha a sklon pouštět se nebojácně do nebezpečí, klidná povaha a obrovská energie pod sedlem.

Lusitán je výborný jezdecký kůň díky své vyrovnané povaze a k silnému poutu k člověku. Je inteligentní, rozumný a velice vyrovnaný. Lusitán je velice dovedný v nejvyšších stupních drezúry, včetně cviků vysoké školy piafa, pasáž, pirueta, kontracval a poloviční překrok. Lusitánský kůň má také velmi příjemný chod. Na rozdíl od slavných lipicánů mnoho lusitánů s přibývajícím věkem zbělá. Chovají se v celé řadě barev a obvykle měří v krčku asi 150 až 160 cm. Nejvzácnější a nejžádanější je Palomino and Cremello. Jsou pevní, mají silné plece, hustou hřívu a ocas, někteří i vysokou akci končetin. Mají románský profil se širokým čelem. Také mají skloněnou záď, nízko nasazený ocas a krátký hřbet. Díky své svalnaté zádi a dlouhým silným nohám jsou mimořádně silní a výkonní. Jméno lusitánský kůň je odvozeno od jména lusitania, což byl název, který dali Římané části Iberského poloostrova, na kterém leží zhruba dnešní Portugalsko a také část dnešního Španělska.


Islandský kůň
Islandský kůň je plemeno, které žije na Islandu od poloviny roku 800, kdy jej na ostrov přivezli vikingští osadníci. Islandský kůň je plemeno vypěstované člověkem a je to směs plemen a zkřížených plemen, které byly přivezeny na Island ze skandinávských a evropských zemí během původního a pozdějšího osidlování. Protože se podle rozměrů jedná víceméně o poníka, v některých zemích se často nazývá "islandský poník". Na Islandu žije asi 80 000 islandských poníků. Menší množství jich žije i v zahraničí, a to hlavně díky islandským staletým zákonům, podle kterých se žádný islandský kůň nemůže vrátit zpět na Island, jakmile jej jednou opustil. Unese přibližně jednu třetinu své váhy, ale musí být nejméně čtyři roky starý, aby byl schopen nést dospělého muže. Islandský kůň je znám svými zvláštními způsoby chodů. Kromě chůze, klusu a cvalu umí islandský kůň také tölt a některý také skeið (mimochod). Skeið je chod, při kterém kůň pohybuje obě nohy na jedné straně současně. Při závodění se považuje za klus a při správné rychlosti se nazývá flugskeið, což může být volně přeloženo jako "letící krok". Pomalý mimochod, který se používá u speciálních peruánských plemen, není u islandských koní žádoucí a nazývá se lull (prasečí krok). Ne všechny koně mimochod umí. Kůň, který mimochod ovládá, se nazývá "pětichodový kůň", kůň, který jej neumí, ze nazývá "čtyřchodový kůň". Tölt je chod, který ovládá valná většina islandských koní. Tölt je stejný pohyb jako rack; kůň má stejný nohosled jako při kroku a střídavě našlapuje na jednu nebo na dvě nohy při rychlosti od 8 do 40km/h. Tölt je velice uhlazený a pro jízdu příjemný.


Osel
Osel se dokázal přizpůsobit okrajovým pouštním krajinám a má několik charakteristických znaků, které jej řadí k výjimečnému druhu. Potřebuje méně žrádla než kůň. Na rozdíl od koňské srsti jeho srst není nepromokavá a tak při dešti musí vyhledat úkryt. Osel si vyvinul a vydává velmi hlasitý zvuk, který je možno slyšet na více než tři kilometry, aby si v rozlehlé poušti udržel kontakt s ostatními osly stejného stáda. Osel má větší uši než kůň, což mu umožňuje slyšet vzdálená volání ostatních oslů a také mu napomáhají ochlazovat krev. Odolný zažívací systém osla je schopen strávit jinak nepoživatelnou vegetaci a účinněji získávat z jídla vodu. Osel se brání mocnými kopy zadníma nohama. Osel je pověstný svojí tvrdohlavostí, ale tato pověst vznikla jen díky tomu, že někteří uživatelé si mylně vykládají jeho vysoce vyvinutý pud sebezáchovy. Je obtížné donutit nebo zastrašit osla, aby udělal něco, co se příčí jeho vlastnímu zájmu. Kůň má naproti tomu větší vůli například jít po nezpevněné cestě.

Přestože neexistuje mnoho oficiálních studií jeho chování a poznávání, zdá se, že osel je inteligentní, opatrný, přátelský, hravý a že se rád učí novým věcem. Pro svůj zaznamenaný uklidňující vliv na nervózní koně se s nimi často vyskytuje v oborách. Jakmile si člověk získá jeho důvěru, stane se z něj ochotný a přátelský společník a je na něj veliké spolehnutí při práci i rekreaci.


Shetlandský pony
Shetlandský pony je plemeno poníka (druh malého koně), který je na svoji velikost neobyčejně silný. Shetlandský pony má hustou srst, krátké nohy a je považován za inteligentního koně. Jedná se o velice silné plemeno poníka a užívá se pro jezdectví, v tahu a jako soumar.
Shetlandský pony je obecně mírný, má dobrou povahu (ačkoliv se při špatném zacházení může stát netrpělivý a nevrlý) a je od přírody velice inteligentní. Na svoji velikost je shetlandský pony ze všech plemen koní a poníků nejsilnější. Utáhne dvakrát tolik své váhy, zatímco tažný kůň za stejných podmínek utáhne pouze asi polovinu své váhy.


Shirský kůň
Shirští koně jsou největším plemenem koní a mají světový primát všech dob jak pro svou velikost, tak pro svou výšku (hřebci mají v kohoutku 17 dlaní, tedy až 172 cm). Toto plemeno se vyskytuje v mnoha barvách včetně vraníků, grošáků a šedáků, na nohou mívají často bílé "punčošky" s dlouhou srstí, takzvané rousy. Hlava shirského koně je dlouhá a klabonosá, krk lehce labutí a dlouhý v proporci k tělu. Charakteristická pro shirské koně jsou hluboká ramena, široká hruď, svalnatý hřbet a dlouhý zadek. Toto plemeno je známé svým klidným temperamentem, proto se jim také říká "Mírní obři". Shirští koně mají mimořádnou sílu v tahu a byli také tradičně používáni pro těžké povozy, např. jako pivovarští koně.

Selle Français
Plné jméno tohoto plemene je Cheval de Selle Français, což se překládá jako "Francouzský jezdecký kůň". Plemeno Selle Français byl vytvořeno křížením krajových plemen s plnokrevnými nebo arabskými klusáky. Koně Selle Français jsou pružní, silní, s dobrou stavbou kostí. Jsou pohybově zdatní, rychlí, odvážní a dobře se trénují. Plemenná kniha Selle Français zahrnuje široký rejstřík typů. Zpravidla jsou to ryzáci a hnědáci, občas však také grošáci. Jsou oceňováni především pro své úspěchy jako skokani, ale také v parkúru a drezůře. Koně Selle Français jsou známí svou přátelskou povahou. Pro svou trpělivost a laskavost jsou velmi vhodní pro jezdeckou výuku dětí i dospělých.

O show ,,Cesta ke hviezdam"

18. března 2011 v 18:11 Apassionata

APASSIONATA "CESTA KE HVĚZDÁM" je okouzlující jezdecká show, vyprávějící příběh o magickém setkání lidí a koní, které bylo právě oceněno PRG Live Entertainment Award jako "show roku". Apassionata "Cesta ke Hvězdám" tak navazuje na obrovský úspěch poslední show "Charm of Freedom" - Kouzlo Svobody, která zaujala víc než 450,000 lidí.

APASSIONATA je nejúspěšnější jezdecká show v Evropě. Užij si dechberoucí fantazii s více než 40 koňmi, vášní, rychlou akcí a ohromující hudbou!

APASSIONATA "CESTA KE HVĚZDÁM" - PRÁVĚ V PRODEJI!

Vtipi o blaznoch

18. března 2011 v 17:39 Vtipy
1.Pacient príde za psychiatrom a ten sa ho pýta, čo sa mu stalo.
- No viete, bol som u svojej milenky a keď sme boli v najlepšom, zrazu prišiel s veľkým buchotom jej manžel.
- A vám z toho preskočilo.
- Nie, ja som sa nemal kam schovať, tak som sa zavesil na okenný rám z vonkajšej strany. Ale on ma tam našiel.
- A z toho ste sa zbláznili.
- Nie, potom priniesol kladivo a do každého prsta mi dal poriadnu ranu.
- Tak to chápem, z toho sa človek musí zblázniť.
- To ešte nie, ale potom som sa pozrel pod seba a visel som nohami 10 centimetrov nad zemou. Z toho mi jeblo.2.
Ide si tak dedko slovák - východniar po Václaváku a zastaví sa pri vysokom dome. Policajt sa ho pýta:
- Dedku, co tady tak stojíte?
- Ale, kukám aký veľký dom.
- Víte dedku, to je cvokhaus pro Slováky.
- No však kukám, že pre Čechov je dajaký malý...


3.

Blázni sa rozprávajú:
- Pozri sa, aký je tu múr. Ak je vysoký, podlezieme, ak nízky, preskočíme.
Druhý sa zadychčaný vráti:
- Z úteku nebude nič, tu nie je nijaký múr.


4.

Pacientka ústavu pre bláznov sa prišla sťažovať lekárovi.
- Pán doktor, prosím vás, preložte ma na inú izbu.
- A prečo?
- Moja susedka strká každú noc svoje prsty do elektrickej zásuvky a kričí 'Som lampa, som lampa!'. A pán doktor, vy viete, že keď svieti lampa, ja nemôžem spať.


5.

Dvaja blázni sa stretnú pri partii 'človeče nehnevaj sa' a jeden hovorí:
- Šach mat.
A druhý na to:
- Čo ti šibe? Veď nehráme basketbal.


6.

Kôli nedostatku priestorov v psychiatrickej liečebni sa psichiatri rozhodli prepústiť tých "normalnejších". Tak sa išli pozrieť na záchod. Vojdu dnu a tam traja blázni chytajú ryby. A tak sa spýtajú prvého:
- Berie?
- Hej, hej, berie, paráda!
Spýtajú sa druhého, ale odpovedal tak isto. Keď sa spýtali tretieho, odpovedal, že nie. Tak ho prepustili. Pri východe z blázinca sa ho vrátnik pýta:
- Prečo si povedal, že neberie?
Cvok sa mu zasmeje a povie:
- Dobré miesta neprezrádzam.


7.

Na psychiatrické oddelenie príde na konrolu tím lekárov. Keď idú okolo pacientov, vidia, že všetci visia na lustroch. Pýtajú sa strážnika:
- Prečo všetci visia na lustoch?
- Viete, oni si myslia, že sú listy stromov, ale keď príde jeseň, oni spadnú.
Prídu na jeseň a všetci už spadli, iba jeden ostal visieť.
- Prečo ten jeden neopadol?
- Viete, on je ihličnan.

8.

Traja blázni chcú újsť z blázninca cez kľúčovú dierku. Rozbehne sa prvý blázon.
BUM.
Narazí do dverí a neprejde. Rozbehne sa druhý blázon.
BUM.
Narazí do dverí a neprejde. Rozbehne sa tretí blázon, zastaví sa pri dverách, pozrie sa cez kľúčovú dierku a povie:
- Vy somári, veď tam je kľúč.

9.

Viete, aký je rozdiel medzi školou a blázincom?
Taký, že v blázinci je aspoň personál normálny.


10.

Múdry vraví hlupému:
- Ty, počuj, dám ti hádanku. Keď ju nebudeš vedieť, dáš mi päť korún. Potom, ak ja neuhádnem tvoju, dám ti sto korún.
Hlúpy súhlasil.
Múdry vraví:
- Má to štyri nohy a sedí sa na tom, čo je to?
Hlúpy:
- Čo ja viem, tu máš 5 korún.
Hlúpy dáva hádanku:
- Má to päť nôh, niekedy aj šesť a lozí to po stene, čo je to?
Múdry premýšľa, nechce sa dať zahanbiť, napokon vraví:
- Neviem tu máš 100 korún, tak čo je to?
A hlúpy vraví:
- Vieš čo, ani ja neviem, tu máš 5 korún!Dobre nie?


Sem piste reklamy

13. března 2011 v 21:57 Reklamy
Takže sem možte pisat reklamy na svoje stranky alebo na ine stranky ci na hocičo ine.Ak uvidim inde komentar s reklamo tak ho zmazem!(slaba vyhrazka xD) Takze piste reklamy do komentarov:

Kresby koni

12. března 2011 v 11:01 Moje kresby
No a tu su kresby normalnych konikov:
Stado Summerlin

12. března 2011 v 10:55 Moje kresby
Par kresieb zo stadda Summerlin.


nedokonceny:↓


Moje vytvory bellasara

12. března 2011 v 10:52 Moje kresby

Tak tu su moje kresby dufam ze sa budu pacit.

Diplom pre Katku

11. března 2011 v 21:20 Diplomy
Tu je tvoj diplom :


Gratulujem! Na fotke je Belko. :D

New kone blogu - cele stado

11. března 2011 v 20:58 Kone blogu
Myo


Tristen


Paris


Zacharia


Alex


Annabelle


Twilight


Cullen


Embry


Failed System


Christoff


Jimmy


Julep


Leah


Metro


Nadine


Polaris


Seth


Umara


Alice


Clearwater(aqua)


Asatira


Capella


Cassandra


Damien


Fable


Lover


Pesnicka blogu 8

11. března 2011 v 20:26 Pesnicky blogu
Pavol Habera - Láska a smrť "JÁNOŠÍK.Pravdivá história."

Pesnicka blogu 6

11. března 2011 v 20:25 Pesnicky blogu
Zuzana Smatanova- Lietajuci Cyprian

Pesnicka blogu 7

11. března 2011 v 20:23 Pesnicky blogu
Zuzana smatanova-Co ma prist pride

Pesnicka blogu 5

11. března 2011 v 20:15 Pesnicky blogu

Bruno Mars - Grenade


Pesnicky blogu s mojho dectva

11. března 2011 v 18:32 Pesnicky blogu
Hakuna Matata


Vim ze nam noc lasku da


Život proudi


Já toužím být brzy král


Buď připraven!


Jsme jako jeden


Zije v tobe


Ma ukolebavka


Upendi


Nejsi nas


Laska cestu zna
Ranny hlaseni


Uz netunelujme


Tunelujme

Cupitej,Cichni , uskoc